ציפויי חרסינה

החיוך הוא סימן ההיכר של כל אדם, חיוך מרחיב את הלב, ומהווה מרכיב משמעותי לתקשורת בין אנשים. חיוך משפיע על מרכיבים רבים בחיים, על הביטחון העצמי ועל הנטייה הטבעית לחייך מבלי להסתיר את השפתיים ומבלי לחשוב פעמיים.

אם לחזק נקודה זו אז ראוי לציין שמחקרים מצאו כי אנשים חייכניים נהנים מתוחלת חיים ארוכה בשבע שנים מאלו שממעטים לחייך וחווים רמת גבוהה של סיפוק בשל הפרשת הורמון האוקסיטוצין (הורמון המשרה רוגע) אם כך, אין זה פלא שרבים פונים לרופאי שיניים במטרה להגיע לחיוך המושלם, החדשות הטובות הן – שכיום ניתן להשיג אותו בקלות יחסית באמצעות ציפויי חרסינה.

מהם ציפוי חרסינה?

ציפוי חרסינה הם שכבה דקיקה הנקרית למינציה או למינייט, הנדבקת אל שטח השן ומקנה לה גוון לבן וצחור. בשוק ניתן למצוא כיום ציפויי חרסינה במספר גוונים, החל מגוונים הקרובים ביותר אל גוון השן הטבעית ועד גוונים בוהקים במיוחד לאלו שרוצים חיוך, שנראה למרחוק. יש לציין, שמלבד התמורה האסתטית שניתן לקבל באמצעות ציפויי חרסינה, הרי שפעמים רבות, רופאי שיניים יבצעו בהם שימוש גם למטרות רפואיות כמו תיקון של סדקים, תיקונים באורך השן וטיפול בשיניים עקומות או שבורות.

מה ההבדל בין ציפוי חרסינה לבין טיפולי הבהרת שיניים?

רבים נוטים להתבלבל בין טיפולי הבהרת שיניים, המבוססים על הצמדה של חומר מחמצן פעיל על גבי השן עצמה לבין ציפויי חרסינה, המבוססים על הצמדה של לוחית דקיקה על גבי השן. בעוד שבטיפולי הבהרת שיניים גוון השן החדש מותנה בגוון השן המקורית הרי שבציפויי חרסינה גוון השן החדש אינו מושפע מגוון השן המקורית אלא מהגוון של הלוחית המוצמדת בלבד. אלו שביצעו הבהרות שיניים בעבר ולא מרוצים מהגוון שהתקבל יוכלו למצוא את הפתרון לבעיה באמצעות ציפויי חרסינה.

האם השיניים של כולם יצהיבו ביום מן הימים?

בחלוף השנים חלקה הפנימי של השן מתעבה והאמייל נשחק, ולכן השיניים מצהיבות. נוסף על כך הרגלי היגיינה לקויים כמו עישון, נטילה של תרופות אנטיביוטיות, שתיה מרובה של משקאות המכילים קפאין כמו תה וקפה וקולה, וצריכה של מזונות חומציים משפיעים על הופעה של כתמים בגוון השן ופוגמים בלובן הטבעי שלהם.

מתי יש לשקול טיפולי הבהרת שיניים ומתי יש לשקול ציפויי חרסינה?

ניקוי השיניים אצל שיננית הוא הטיפול הראשוני בכתמי שיניים. ביקור תקופתי אחת לחצי שנה מסייע להסיר כתמים ואת שכבת הפלאק, שעלולה לגרום לגוון הצהוב ולא מחמיא. אם הטיפול אצל השיננית לא הביא לתוצאות הרצויות תוכלו לפנות לטיפולי הבהרת שיניים באמצעות חומר פעיל, במקרים רבים גוון השיניים ישוב לזה שהייתם מורגלים אליו בימי הנעורים, אך אם אינכם מרוצים גם מטיפולי ההבהרה מומלץ לשקול ציפויי חרסינה למינייט, שיקנו לשיניים הטבעיות ואף לכתרים לובן בוהק וגוון צחור תוך אפשרות לבחור את צבע השיניים, ויצירת התאמה מושלמת בין שן לשן.
לציפויי חרסינה יש מספר יתרונות:

  • ציפויי חרסינה מחזקים את השיניים- כיוון שמדובר על שכבת הגנה נוספת המודבקת על השן בעדינות רבה.
  • ניתן באמצעותם לתקן בעיות נוספות הקשורות לאסתטיקה השיניים כמו סגירת מרווחים, שיפור התאמת גוונים בין השיניים השונות, שינוי צורת השיניים ואף שינוי של האורך שלהן.
  • הטיפול עצמו בטוח, לא כואב וכולל הסרה של שכיבת אמייל דקיקה ביותר לטובת הדבקת הציפוי
  • פתרון עמיד לאורך שנים ללא כל צורך בתחזוקה.

אילו חלופות יש בשוק?

ובכן מלבד טיפולי הבהרה, ניתן לבצע טיפול באמצעות שרף, שזהו החומר המשמש לסתימות לבנות. היתרון בטיפול זה הוא בעלות והחיסרון הוא בכך שעם הזמן החומר נוטה לשנות את הגוון ודורש תחזוקה הכוללת ליטוש, החלפה או הוספה של חומר נוסף.

האם ציפויי חרסינה מהווים תחליף ליישור שיניים?

לא, ציפויי חרסינה נותנים מענה למקרים קלים בלבד, כמו יישור של מרווחים קטנטנים וטיפול בצורת השן. במקרים מורכבים יותר הקשורים למבנה הלסת או לשחיקת שיניים כתוצאה מהידוק משמעותי של השיניים – אין מנוס מביצוע יישור שיניים.
האם ציפויי למינציה מתאימים גם כשיש כתרים?
כיום רופאי השיניים נוהגים להציע ציפויי חרסינה על כתרים כחלק מרמת הגימור האסתטית של הטיפול וכן כחלק מטיפול משולב של ציפוי חרסינה וכתר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​